Oorsprong van Magie
Al vanuit de oertijd wilde men het onbereikbare en onverklaarbare realiseren. Zij maakten tekeningen van hun fantasieën en schreven hele verhalen op wanden van grotten. Toen zij erachter kwamen dat hun fantasieën werkelijkheid konden worden, als ze er maar genoeg energie in stopten, waren ze eigenlijk de ontdekkers van de Oermagie. Van daaruit is alle magie in de werelden ontstaan.
Duister of niet?
Oermagie is op zich niets slechts. Magie is immers grijs: het is noch goed noch slecht. Voornamelijk de intenties van de magiër staan centraal in het verschillen tussen witte en duistere magie. Echter trekt deze krachtige Oermagie wel heel wat magiërs aan, die het willen misbruiken, met duistere doeleinden het willen beheersen. Oermagie is zeer krachtig, en is ook volledig ontraceerbaar.
Sommige magiërs zijn ook bang van de gedachte Oermagie te moeten gebruiken: het is immers ruw, wild, onstuimig en groots. Is het evolueren van onze soort, net ook niet met nieuwere magie leren omgaan, vraagt men zich dan af? Het is in ieder geval een punt van discussie in de Magische Wereld.
Hogepriesteres Xalandra & de Zonnezusters
Het thema omtrent de Oermagie kwam de laatste jaren steeds meer naar boven drijven, onder meer door de drijvende kracht achter een extremistische aftakking van de Zonnezusters. Haar naam is Xalandra en ze werd tot hogepriesteres genoemd van deze groepering. Zij wil de Oermagie naar hier brengen, een portaal openen naar Osaris en de grens naar de magnie-wereld sluiten. Tegelijk wilt ze het gebruik van alle nieuwere magie verbannen. Ze zou met Oermagie een machtig wezen als wapen gemaakt hebben, die we de Uddhari noemen.
