De Schriftuurders zijn bestudeerders van geschriften en teksten en landkaarten. Met tal van documenten kan je bij hen terecht voor meer info. Men zegt dat de Schriftuurders een gigantische ondergronds complex bezitten met miljarden perkamentsrollen, boeken en kaarten. Wanneer de gilde nieuwe leden aanwerft, gebeurt dit zeer geheimelijk. Het gerucht gaat dat uitverkorenen dan een brief krijgen in ingewikkelde geheimtaal, en deze een jacht start om verschillende stappen te ontcijferen en men steeds een beetje verder geraakt, tot enkel de beste(n) overblijven en lid worden van de gilde. Je kan bij de Schriftuurders langs om kaarten officieel te laten certificeren.
Benfolo Evil Penstroke gaat regelmatig langs bij de Schriftuurders om zijn kaarten officieel te laten merken, via een certificaat.

Vuurmeester Martijn gaat soms bij de gilde helpen om geheime talen te ontcijferen. Door hen werd Martijn gevraagd de Codex Unrafelus te creëren.

